Damacana mı? Arıtma cihazı mı? Hangisi daha ekonomik ve sağlıklı..

Damacana mı? Arıtma cihazı mı? Hangisi daha ekonomik ve sağlıklı..

Damacana suyu mu arıtma suyu mu?

Damacana su mu arıtma suyu mu?

Ülkemizde şu an çoğu aile su ihtiyacını hem içme suyu anlamında hem de yemeklerde kullanma anlamında damacana sulardan gidermektedir. Peki geçmişten bu yana devam eden damacana su alışkanlığı mı daha ekonomik yoksa su arıtma cihazı kullanmak mı?

Damacana su mu arıtma suyu mu?

Bir damacana toplamda 19 litre. Günümüz piyasa koşullarına göre bu damacanın ortalama fiyatı 10 TL civarındadır. 4 kişilik 2 çocuklu bir ailede kişi başı 2 litre su tüketimi ve bunun yanında ekstra çay-yemek ve diğer su tüketimlerini hesaba kattığımızda günde 10 litre su tüketilmektedir. Her 2 günde bir damacana sipariş etmek anlamına gelen bu durumda haftalık 35 TL, aylık ise 140 TL masraf harcanmaktadır. Aylık 140 TL masrafın yıllık toplam tutarı 1680 TL.

2 yıl boyunca her gün damacana su ile hem içme suyu ihtiyacını hem de diğer su ihtiyacını karşılayan bir aile toplamda 3360 TL ödeme yapmaktadır. Oysa Bir Water Evsel ve Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri kapsamında kurulumu ve montajı dahil ödenecek ücret bu 2 yıllık giderden daha az tutmaktadır.

Damacana su mu arıtma suyu mu?

Evde su arıtma sisteminin kullanılması aynı zamanda sürekli olarak yeni bir damacana siparişi verme sorununu ortadan kaldırmaktadır. Günlük 10-20 litrelere kadar depolanan arıtma su ile döngülü bir şekilde su mutfağınızda hazır beklemektedir.

Evinizde kurulu bir su arıtma sistemi damaca sulara göre daha sağlıklıdır.

#aritma #damacana #saglik #su

Birwater Twitter İnstagram BirwaterBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir